382453-2020 - ÄndringSverige-Linköping: Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Diarium/ärendehanteringssystem
Referensnummer: UC-2019-210
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett system till stöd för diarieföring samt ärendehantering.
Helt eller delat anbud
Anbud ska lämnas på hela uppdraget/omfattningen.
Anledningen till att upphandlingen inte har delats upp i separata anbudsområden är att upphandlande myndighet ser Diarium/ärendehanteringssystemet som ett strategiskt anbudsområde som behöver hållas ihop.