382460-2021 - ResultatSverige-Luleå: Datorer och datamateriel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digitala enheter inkl tillbehör och tjänster
Referensnummer: KLF 2020/1419
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Digitala enheter inkl tjänster och tillbehör
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara, 30200000 Datorer och datamateriel, 30213000 Persondatorer, 30213100 Bärbara datorer, 30213200 Portföljdator, 30213300 Stationär dator, 30213500 Handdatorer, 30231000 Datorskärmar och manöverenheter, 30237000 Delar och tillbehör till datorer, 30237270 Datorväskor, 30237300 Datormateriel, 30237410 Datormus
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen