382530-2020 - ÄndringSverige-Stockholm: Fotogenliknande flygbränsle
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flygbränsle JET A1
Referensnummer: A158.149/2020 saknummer 951
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09131100 Fotogenliknande flygbränsle
II.1.4.
Kort beskrivning
Polismyndigheten genomför ramavtalsupphandling avseende flygbränsle JET A1 enligt Aviation Fuel Quality Requirements for Jointly operated systems (AFQRJOS) till Polismyndigheten och Sjöfartsverket.