Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Idrott och gymnastik.
Referensnummer: 279/16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 37420000 Gymnastikutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen gäller Idrotts- och Gymnastikutrustning/material samt Idrottsplatsutrustning till Göteborgs stad och övriga myndigheter som anges i förfrågningsunderlaget.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 37420000 Gymnastikutrustning, 37440000 Träningsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen