382625-2023 - ResultatSverige-Tomelilla: Spannmål, potatis, grönsaker, frukt och nötter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Behandlade grönsaker och potatis
Referensnummer: Behandlade grönsaker och potatis
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03200000 Spannmål, potatis, grönsaker, frukt och nötter
II.1.4.
Kort beskrivning
Tomelilla kommun, nedan kallad Tomelilla eller Beställaren, inbjuder intresserade leverantörer till anbudsgivning avseende Behandlade grönsaker och potatis i enlighet med villkor i detta upphandlingsdokument med tillhörande bilagor.
I denna upphandling samverkar:
• Tomelilla kommun, org. nr 212000-0886
• Simrishamns kommun, org. nr 212000-0969
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen