382629-2017 - ResultatSverige-Halmstad: Kuvöser
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transportkuvöser.
Referensnummer: DNRGS170131
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33152000 Kuvöser
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar 2 transportkuvössystem för transporter av nyfödda barn, med option på ytterligare ett system.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen