2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konferensanläggningar och möteslokaler
Beskrivning: Högsby kommun, Hultsfreds kommun, Mönsterås kommun, Oskarshamns kommun, Vimmerby kommun och Västerviks kommun upphandlar gemensamt konferensanläggningar för konferenser med och utan övernattning inom olika geografiska områden. I upphandlingen ingår även behovet av externa möteslokaler när behoven inte kan lösas med egna lokaler.
Intern identifierare: U-027-2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 55100000 Hotelltjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79950000 Tjänster för organisering av utställningar, mässor och kongresser, 79952000 Evenemang
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000