382653-2017 - ResultatSverige-Huddinge: Maskindiskmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Maskindiskmedel m.m. och service av doseringsutrustning.
Referensnummer: UH-2017-009
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39831210 Maskindiskmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av maskindiskmedel, rengöringsmedel för storköksutrustning samt service av doseringsutrustning till Huddinge kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39831210 Maskindiskmedel, 39832000 Diskmedel, 39831200 Tvätt, disk och rengöringsmedel, 39830000 Rengöringsmedel, 39800000 Rengörings- och polermedel, 39832100 Pulverdiskmedel, 39831240 Rengöringssammansättningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen