Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård SMTM Stockholm 2020
Referensnummer: 2.4-2020-1147
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Statens maritima och transporthistoriska museer (SMTM) bjuder in leverantörer till att lämna anbud till upphandling avseende ramavtal om Lokalvård på Myndighetens verksamheter i
Stockholm.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Statens maritima och transporthistoriska museer (SMTM) bjuder in leverantörer till att lämna anbud till upphandling avseende ramavtal om Lokalvård på Myndighetens verksamheter i Stockholm.