382835-2016 - PlaneringSverige-Norrköping: Hydrografiska tjänster
Förhandsmeddelande
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen
Framework agreement hydrographic surveys in the Swedish sea areas 2017-2018.
II.2.
Typ av upphandling och plats för leverans eller utförande
Tjänstekategori: nr 12: Arkitekttjänster, tekniska konsulttjänster och integrerade tekniska tjänster, stadsplanering och landskapsarkitektur, därmed sammanhängande vetenskapliga och tekniska konsulttjänster, teknisk provning och analys
Sweden.
Nuts-kod SE Sverige