See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Yrkeskläder & skor
Beskrivning: Yrkeskläder och skor till Region Jönköpings läns olika verksamhetsområden.
Intern identifierare: RJL 2024/47
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
Ytterligare klassificering (cpv): 18110000 Arbetskläder för män, 18130000 Specialarbetskläder, 18143000 Skyddskläder, 18200000 Ytterkläder, 18221000 Regnkläder, 18230000 Diverse ytterkläder, 18300000 Klädesplagg, 18310000 Underkläder
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: GENERELL DEL
Ytterligare klassificering (cpv): 18130000 Specialarbetskläder, 18140000 Tillbehör till arbetskläder, 18143000 Skyddskläder, 18200000 Ytterkläder, 18220000 Impregnerade kläder, 18221000 Regnkläder, 18230000 Diverse ytterkläder, 18300000 Klädesplagg, 18310000 Underkläder, 18410000 Specialkläder
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Yrkeskläder och skor
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: GENERELL DEL (1)
Beskrivning: Se upphandlingsdokument.
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: GENERELL DEL (3)