383021-2018 - ResultatSverige-Jönköping: Bokbindning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bokbinderitjänster
Referensnummer: 0267-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79971200 Bokbindning
II.1.4.
Kort beskrivning
Domstolsverket inbjuder till anbudsgivning avseende Bokbinderitjänster. Domstolsverket inkl. avropsberättigade myndigheter är i behov av leverantörer som kan tillhandahålla bindning av arkivhandlingar och bindning och lagning av biblioteksmaterial.
I uppdraget ingår inte transporter av handlingar som ska bindas.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen