383062-2019 - ResultatSverige-Malmö: Bostads- och kontorstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2019MKB-1543 Bemanning av FM-tjänster
Referensnummer: 18/210
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98340000 Bostads- och kontorstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling syftar till att tillgodose MKB Fastighets AB (MKB) behov av bemanning av FM-tjänster till kontoret på Triangeln, Södra Förstadsgatan 47 i Malmö.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79500000 Kontorshjälp, 79990000 Diverse företagstjänster, 98341130 Fastighetsskötsel, 98341140 Vaktmästartjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Denna upphandling syftar till att tillgodose MKB Fastighets AB (MKB) behov av bemanning av FM tjänster till kontoret på Triangeln, Södra Förstadsgatan 47 i Malmö.
Bemanningen består av tre (3) tjänster à hundra (100) procent (%):
— Två (2) kontors/konferens-värdar
— En (1) kontorsvaktmästare