Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikation som tjänst
Referensnummer: 202047
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79416000 Public relations
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar kommunikationstjänster. Beställaren kommer att samarbeta nära den byrå som tilldelas kontrakt. För beställaren är det viktigt att leverantören får lära känna organisationen, nuvarande företags- samt kommunikationsstrategier, fokusområden och kan anpassa uppdraget utifrån beställarens värderingar omtanke, nytänkande och engagemang. Som samarbetspartner till beställaren behöver leverantören ha stort hjärta för hyresgästen och Västeråsaren samt förståelse för allmännyttans roll.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79342000 Marknadsföring, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen