See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Engångshandskar inom vård- och omsorg (2)
Beskrivning: regionens behov av: Engångshandskar för vård och omsorgsarbete, Livsmedelshantering, Laboratoriehandskar, Handskar för arbete i röntgenmiljö och Hållare för handskar och förkläden
Intern identifierare: RS 2023-05366
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 18424300 Engångshandskar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Mall VGR Anbudsinbjudan och avtal (1)
Beskrivning: Västragötalandsregionens behov av: Engångshandskar för vård och omsorgsarbete, Livsmedelshantering, Laboratoriehandskar, Handskar för arbete i röntgenmiljö och Hållare för handskar och förkläden
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 1
Beskrivning: Engångshandske nitril tunn kvalite kort krage.
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 2
Beskrivning: Engångshandske nitril tunn kvalite lång krage
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde 3
Beskrivning: Engångshandske acceleratorfri nitril tunn kvalite kort krage
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Anbudsområde 4
Beskrivning: Engångshandske acceleratorfri nitril tunn kvalite lång krage
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Anbudsområde 5
Beskrivning: Engångshandske otexturerad nitril tunn kvalite kort krage
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Anbudsområde 6
Beskrivning: Engångshandske otexturerad acceleratorfri nitril tunn kvalite kort krage
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Anbudsområde 7
Beskrivning: Engångshandske nitril kraftig kvalite kort krage
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Anbudsområde 8
Beskrivning: Engångshandske nitril kraftig kvalite lång krage
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Anbudsområde 9
Beskrivning: Engångshandske acceleratorfri nitril kraftig kvalite kort krage
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Anbudsområde 10
Beskrivning: Engångshandske acceleratorfri nitril kraftig kvalite lång krage
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Anbudsområde 11
Beskrivning: Engångshandske nitril tunn kvalité kort krage i förpackning kontaktfritt uttag av engångshandske
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Anbudsområde 12
Beskrivning: Engångshandske nitril tunn kvalité lång krage i förpackning kontaktfritt uttag av engångshandske
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: Anbudsområde 13
Beskrivning: Engångshandske nitril tunn kvalité lång krage produktförpackning 10 - 30 styck
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: Anbudsområde 14
Beskrivning: Engångshandske nitril tunn kvalité kort krage produktförpackning 10 - 30 styck
Del (anbudsområde): LOT-0016
Titel: Anbudsområde 15
Beskrivning: Engångshandske nitril tunn kvalité kort krage förpackningsstorlek 100 - 200 styck med återförslutningsbart lock
Del (anbudsområde): LOT-0017
Titel: Anbudsområde 16
Beskrivning: Engångshandske nitril tunn kvalité lång krage förpackningsstorlek 100 - 200 styck med återförslutningsbart lock
Del (anbudsområde): LOT-0018
Titel: Anbudsområde 17
Beskrivning: Engånghandske laboratorie nitril kraftig kvalité kort krage kontakttid xylen 1-3 min
Del (anbudsområde): LOT-0019
Titel: Anbudsområde 18
Beskrivning: Engånghandske laboratorie nitril kraftig kvalité kort krage kontakttid xylen 4 - 7 min.
Del (anbudsområde): LOT-0020
Titel: Anbudsområde 19
Beskrivning: Engånghandske laboratorie nitril kraftig kvalité lång krage kontakttid xylen 4 - 7 min.
Del (anbudsområde): LOT-0021
Titel: Anbudsområde 20
Beskrivning: Engånghandske laboratorie nitril kraftig kvalité lång krage kontakttid xylen minst 8 min.
Del (anbudsområde): LOT-0022
Titel: Anbudsområde 21
Beskrivning: Engångshandske avsedd för livsmedelshantering nitril tunn kvalité kort krage
Del (anbudsområde): LOT-0023
Titel: Anbudsområde 22
Beskrivning: Engångshandske avsedd för livsmedelshantering acceleratorfri nitril tunn kvalité kort krage
Del (anbudsområde): LOT-0024
Titel: Anbudsområde 23
Beskrivning: Engångshandske avsedd för ex. gipsteknik extralång krage nitril kraftig kvalité.
Del (anbudsområde): LOT-0025
Titel: Anbudsområde 24
Beskrivning: Engångshandske avsedd för ex. gipsteknik extralång krage acceleratorfri nitril kraftig kvalité.
Del (anbudsområde): LOT-0026
Titel: Anbudsområde 25
Beskrivning: Engångshandske obduktion/patologi nitril kraftig kvalité lång krage.
Del (anbudsområde): LOT-0027
Titel: Anbudsområde 26
Beskrivning: Engångshandske obduktion/patologi acceleratorfri nitril kraftig kvalité lång krage.
Del (anbudsområde): LOT-0028
Titel: Anbudsområde 27
Beskrivning: Engångshandske för arbete radioaktiv miljö
Del (anbudsområde): LOT-0029
Titel: Anbudsområde 28
Beskrivning: Engångshandske nitril avsedd för arbete med kemikalier tandvård tunn kvalite kort krage
Del (anbudsområde): LOT-0030
Titel: Anbudsområde 29
Beskrivning: Engångshandske acceleratorfri nitril avsedd för arbete med kemikalier tandvård tunn kvalite kort krage
Del (anbudsområde): LOT-0031
Titel: Anbudsområde 30
Beskrivning: Hållare för Engångshandskar och Engångsförkläden
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Del (anbudsområde): LOT-0032
Titel: Anbudsområde 31
Beskrivning: Hållare för Engångshandskar och Engångsförkläden passande befintliga hållare/fäste i VGR´s verksamheter.