2. Förfarande
Förfarande
Titel: Storskogen etapp 2, 5 samt etapp 3 som option
Beskrivning: Objektet avser anläggande av nya gator, gång- och cykelbanor och parkmark i nytt bostadsområde Storskogen i Enköping. Projektet innefattar etapp 2, etapp 5 samt etapp 3 som en option.
Intern identifierare: TF2023/703
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45233100 Anläggning av huvudvägar och andra vägar
Ytterligare klassificering (cpv): 45112000 Grävning och schaktning, 45232140 Byggnadsarbeten: fjärrvärmehuvudledningar, 45233120 Vägbygge, 45233162 Anläggningsarbeten för cykelvägar, 45233222 Vägbeläggningsarbeten, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45314000 Installation av telekommunikationsutrustning, 45316100 Installation av utomhusbelysning, 45316110 Installation av vägbelysning, 45454000 Ombyggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Etapp 3.