See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Förmedling av studentbostäder
Beskrivning: Upphandlingen avser en tjänst där leverantören ska hantera Eskilstuna Kommuns behov av förmedling av studentbostäder. Tjänster inom ramen för uppdraget avser bland annat tillhandahållande, administration och förvaltning av en av kommunen anvisad webbplats för tillgängliga studentbostäder samt hantering av själva förmedlingstjänsten av studentbostäder. Kravspecifikationen innefattar krav för efterfrågade tjänster. Ramavtal kommer att tecknas med en (1) leverantör under förutsättning att kommunen erhåller minst det antalet lämpliga och godtagbara anbud.
Intern identifierare: UE 24.070
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98341000 Bostadsförmedlingstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000