38315-2019 - ÄndringSverige-Örebro: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sekvenseringsutrustning
Referensnummer: MT 2018-0055
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser 1 st. sekvenseringsutrustning för leverans till Laboratoriemedicinska kliniken, område thorax, kärl och diagnostik med placering på Universitetssjukhuset Örebro.
Upphandlingen omfattar även option på serviceavtal.