Officiellt namn: Lerums kommun Postadress: Brobacken 1 Ort: Lerum Postnummer: SE-443 80 Land: Sverige Att: Berith Olsson Upphandlare E-post:berith.olsson@lerum.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Ramavtal för hantverkstjänster, ventilationsarbete.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Lerum.
Nuts-kodSE232 Västra Götalands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Objektet avser uppdrag, ventilationsarbete (totalentreprenader) att utföras på löpande räkning efter avrop för Lerums kommun. För denna kategori avser kommunen att teckna minst 3 ramavtal, om så är möjligt.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering, 45331210 Installation av ventilation
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.