Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digital skyltning
Referensnummer: 2.5-133-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34928472 Skyltar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ca 40-50 digitala skyltar och ett content management system (CMS) för skapande och publicering av media. Vidare inkluderar tjänsten leverans och installation av de digitala skyltarna samt drift, support och övervakning på såväl hårdvara som mjukvara.
NM avser att ingå avtal med en (1) leverantör.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31523200 Permanenta informationsskyltar, 32552200 Bildskärmsenheter, 34928470 Skyltning, 34992000 Skyltar och upplysta skyltar, 48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 51611100 Installation av maskinvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen