Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lönetjänster till Scenkonst Västernorrland
Referensnummer: UH-2020-170
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79211110 Lönehantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar hantering av Scenkonst Västernorrlands AB:s och Entré Sundsvalls löner och tillhörande rutiner i lönesystemet Agda PS. Beställaren använder lönesystemet Agda PS och försystemet Agda PS Webb. Beställaren tillhandahåller licenser och tillgång till Agda för antagen leverantören.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79211110 Lönehantering, 75112000 Administration inom företagsverksamhet, 79631000 Personaltjänster och lönehantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen