383186-2020 - ResultatSverige-Karlstad: Sanering av anläggningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skadedjurssanering
Referensnummer: 0363-19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90920000 Sanering av anläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Skadedjurssanering inom koncernens fastighetsbestånd m.m.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90920000 Sanering av anläggningar, 90922000 Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter, 90923000 Desinfestation av råttor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen