383190-2020 - ResultatSverige-Nyköping: Städning och renhållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städentreprenad område 1
Referensnummer: KK20/185
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar städning med tillhörande service av lokaler för Städområde 1, med en total städyta om cirka 16 000 m2.
Lokalspecifikationer och planritningar bifogas i upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen