383322-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Halmstad: Konstruktionsprodukter
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Evenemangsmaterial
Referensnummer: KS 2022/00307
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44200000 Konstruktionsprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar hyra av Evenemangsmaterial och är indelat i sex (6) avtalsdelar:
*Tält och tillbehör
*Staket och avgränsning
*Portabla toaletter och duschar
*Läktare
*Scener
*Ljud- och ljusutrustning.
För varje avtalsområde kommer leverantörerna att delas in i ett rangordningssystem där billigast leverantör har lägst ranking och ska väljas först. Om leverantör 1 inte kan leverera enligt önskad beställning, får man gå vidare till nästa i rangordningen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor, 32342400 Ljudanordningar, 32342410 Ljudutrustning, 34928300 Säkerhetsbarriärer, 39522530 Tält, 44210000 Konstruktioner och konstruktionsdelar, 44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader, 44212320 Diverse konstruktioner, 44411700 Toalettsitsar, toalettlock, toalettskålar och toalettcisterner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen