Förfrågningsunderlag och kompletterande handlingar (inklusive handlingar för ett dynamiskt inköpssystem) kan erhållas från: Officiellt namn: TendSign Internetadress: https://tendsign.com/doc.aspx?ID=114233&Goto=Docs
Den upphandlande enhetens benämning på upphandlingen OT15 nollpunktsutrustning Lidköpings Elnät.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Lidköping.
Nuts-kodSE232 Västra Götalands län
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Detta köp omfattar leverans och uppställning av ny nollpunktsutrustning på nya fundament enligt denna tekniska beskrivning.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
31200000 Eldistributions- och reglerutrustning, 31160000 Delar till elektriska motorer, generatorer och transformatorer, 31170000 Transformatorer, 31214000 Ställverk, 31230000 Delar till eldistributions- eller reglerutrustning
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner