383333-2016 - ResultatSverige-Gävle: Fjärrvärmepanna
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Direktiv 2004/17/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Pelletspannor Skärplinge och Tierps kyrkby.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Gävle.
Nuts-kod SE313 Gävleborgs län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Denna förfrågan avser 2 kompletta driftklara pelletseldade panncentraler med oljebackup/oljespets inklusive byggnader.
Effekt Skärplinge: Pellets 495 kW – Olja 700 kW.
Effekt Tierps kyrkby: Pellets 495 kW – Olja 500 kW.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
42515000 Fjärrvärmepanna
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.