383349-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – IT-konsulter - Dynamiskt inköpssystem
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelIT-konsulter - Dynamiskt inköpssystem
BeskrivningDynamiskt inköpssystem för IT-konsulter inom följande områden: - Verksamhetsutveckling och strategi - Ledning och styrning - Systemutveckling/Systemförvaltning och infrastruktur - Arkitektur - IT-, Informations- och Cybersäkerhet - Tillgänlighet och webb - Användarsupport/Teknikstöd - IT-infrastruktur
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120917:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72224000 Konsulttjänster för projektledning, 72222300 IT-tjänster