Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
AV-utrustning och digitala inforskärmar med tillhörande tjänster och service
Referensnummer: 20/14
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50300000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende persondatorer, kontorsutrustning, telekommunikations- och audiovisuell utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingens syfte är att säkerställa en kompetent leverans av AV-utrustning och digitala informationsskärmar efter beställarens behov samt service och support på dels ny utrustning, dels på sedan tidigare installerad utrustning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30231300 Bildskärmar, 32320000 TV-utrustning och audiovisuell utrustning, 32350000 Delar till ljud- och videoutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen