383382-2017 - ResultatSverige-Umeå: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Energdeklarationer och OVK-besiktning.
Referensnummer: VLL 930-2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar konsulttjänster för energideklarationer samt obligatorisk ventilationskontroll (OVK).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
OVK Lycksele
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71314300 Konsulttjänster för energibesparing, 71315410 Inspektion av ventilationssystem, 71321400 Konsulttjänster inom ventilation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
OVK Skellefteå
Del nr: 2
OVK Umeå
Del nr: 3
Energideklarationer Lycksele
Del nr: 4
Energideklarationer Skellefteå
Del nr: 5
Energideklarationer Umeå
Del nr: 6