383384-2023 - ÄndringSverige-Charlottenberg: Snöröjning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vinterväghållning, halkbekämpning Eda
Referensnummer: Dnr 2023-260
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Halkbekämpning med sand i flera områden i Eda kommun.
Samt halkbekämpning med salt.
Omfattning inklusive eventuell option
Upphandlingen avser vinterväghållning, halkbekämpning med sand i områdena Adolfsfors/Köla/Flogned, Charlottenberg Västra, Charlottenberg Östra, Eda glasbruk, Hammar, Koppom, Lunden, Skillingsfors och Åmotsfors.Och halkbekämpning med salt i område Charlottenberg och Åmotsfors
Områden halkbekämpning med sand:-Adolfsfors/Köla/Flogned. (område 1)-Charlottenberg Västra. (område 2)-Charlottenberg Östra. (område 3)-Eda Glasbruk. (område 4)-Koppom. (område 5)-Skillingsfors. (område 6)-Åmotsfors. (område 7)-Hammar. (område 8)-Lunden. (område 9)
Områden halkbekämpning med salt:-Charlottenberg (område 10)-Åmotsfors (område 11)
Webbadress för att hämta elektroniska upphandlingsdokument: https://www.opic.com/org/arvika_kommun/?f=2