2. Förfarande
Förfarande
Titel: Leverans av Elkraft
Beskrivning: Upphandlingen avser leverans av miljömärkt el till Riksdagen. Prognostiserad årsvolym är 7 000 MWh.
Intern identifierare: 1585-2023/24
Typ av förfarande: Öppet
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 09310000 Elektricitet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Leverans av Elkraft