383424-2019 - ResultatSverige-Karlshamn: Anläggningsarbete
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyra av entreprenadmaskiner inklusive förare
Referensnummer: 2019/691
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar hyra av entreprenadmaskiner inklusive förare samt anläggningsarbetare för entreprenadarbeten som utförs i kommunens egen regi. Tjänsterna kan komma att efterfrågas inom hela kommunen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45000000 Anläggningsarbete, 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen