383438-2024 - Resultat
Sverige – Ingenjörstjänster – Avrop Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster - Bullerutredning Hertsöheden
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelAvrop Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster - Bullerutredning Hertsöheden
BeskrivningDen här upphandlingen avser ett avrop från avtalsområdet: Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster, delområde Trafikutredning. Uppdraget omfattar en bullerutredning för att visa hur riktvärdena för buller vid bostäder kan klaras samt ge underlag på vad olika scenarier för framtida trafikering längs med Hertsövägen skulle innebära för bullernivåer inom planområdet.
Intern identifierareKLF 2024/1020
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareAvrop Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster - Bullerutredning Hertsöheden