383487-2019 - ResultatSverige-Uppsala: Strategisk planering av informationssystem eller informationsteknik
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Strategisk tjänst för hantering av leasing och hyra
Referensnummer: UPPH2018-0320
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72222200 Strategisk planering av informationssystem eller informationsteknik
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem, 48100000 Programvara för särskild industri, 48442000 Programvara för finansiella system, 72212442 Programvaruutvecklingstjänster för finansiella system, 72222300 IT-tjänster, 72250000 System- och stödtjänster, 72300000 Datatjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen