383516-2017 - ÄndringSverige-Göteborg: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulttjänster, Arkitekter – Bostad.
Referensnummer: 185/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar arkitekttjänster för nybyggnad, ombyggnad och komplettering av flerfamiljshus.