Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färdigställande av Kedjan
Referensnummer: Unr 106_2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Färdigställande av fastigheten Kedjan, efter konkurs hos den entreprenör som var kontrakterad för arbetet och som hade påbörjat det.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45210000 Byggnadsanläggning, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45450000 Övriga färdigställande byggnadsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Färdigställande av fastighet Kedjan , efter konkurs hos den leverantör som var kontrakterad för arbetet, och som hade påbörjat det.