Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konkurrensutsättning av utbildningsinsatser (DIS)- Microsoft 365
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80000000 Undervisning och utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Den här upphandlingen avser en förnyad konkurrensutsättning av ramavtalet/avtalsområdet: Utbildningsinsatser- dynamiskt inköpssystem (DIS) 37294, Utbildning DIS
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen