383600-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Vänersborg: Hälso- och sjukvård samt socialvård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Läkarkonsulter Nordmanna, Tjörn och Älvängen vårdcentral.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Läkarkonsulter till Närhälsan – Nordmanna. Tjörn och Älvängen vårdcentral.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85100000 Hälsovårdstjänster, 85120000 Läkarvård och tillhörande tjänster, 85121000 Läkarmottagningstjänster, 85121100 Tjänster utförda av allmänpraktiserande läkare, 85121200 Medicinska specialisttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen