2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skydds- och varselkläder, yrkeskläder, skor och handskar
Beskrivning: Upphandlingen avser skydds- och varselkläder, yrkeskläder samt olika typer av arbetsskor och handskar för kommunens verksamheter.
Intern identifierare: 2024-00384
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000