383787-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Karlstad: Artiklar för mun- och tandhygien
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Munhygienprodukter.
Referensnummer: UE/160067
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33711700 Artiklar för mun- och tandhygien
II.1.4.
Kort beskrivning
Munvårdsprodukter och munvårdande hjälpmedel. Leverans till Landstinget i Värmland och Karlstad universitet, tandhygienistutbildningen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Munvårdsprodukter och hjälpmedel.