383801-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Motala: Sågutrustning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trädgårdsmaskiner, reparationer och service.
Referensnummer: UH-2016-113
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
43812000 Sågutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett heltäckande sortiment av: motorsågar, röjsågar, häcksaxar, snöslungor, gräsklippare, trimmer, blåsaggregat, jordfräsar, personlig skyddsutrustning skog, skyddskläder skog, tillbehör skog, smörj- och drivmedel, reservdelar samt reparation och service.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Motala kommun
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
43812000 Sågutrustning, 50530000 Reparation och underhåll av maskiner, 16311000 Gräsklippare, 16160000 Diverse trädgårdsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Mjölby kommun
Del nr: 2