383833-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Däck till lätta och tunga fordon – Däck till fordon upp till 3,5 ton
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelDäck till fordon upp till 3,5 ton
BeskrivningAvtalet omfattar köp och leverans av däck, fälgar mm till fordon upp till 3,5 ton. I ramavtalet inkluderas däckrelaterade tjänster, krav ställs på lokalitet inom 1 mil från kommunens centralort Tanumshede.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34350000 Däck till lätta och tunga fordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:129570:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34351000 Däck till lätta fordon, 34351100 Bildäck