383935-2025 - Resultat
Sverige – Utbildningstjänster – Kompetensutveckling inom Konkurrenskraft 2025-2026
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKompetensutveckling inom Konkurrenskraft 2025-2026
BeskrivningUppdraget omfattar kompetensutvecklande aktiviteter för att stärka konkurrenskraften hos jordbruks- och trädgårdsföretag. Uppdraget omfattar kurser och informationsinsatser som vänder sig till verksamma inom jordbruks- och trädgårdsföretag (inklusive akvaponi). Aktiviteterna ska bidra till att målgruppen utvecklas inom de prioriterade områdena företagsledning, riskhantering, digitalisering och automatisering samt produktionsbyggnader för animaliesektorn.
Föregående meddelande123456-2024
Intern identifierare604-2308-2025
Typ av förfarandeAnnat förfarande i ett steg
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 80500000 Utbildningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 80511000 Personalutbildning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000