383958-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Geologisk, geofysisk och övrig vetenskaplig prospektering
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Geologorganisation utbyggnad av tunnelbana – Sträckan Kungsträdgården till Nacka och Söderort
Referensnummer: FUT 2019-0102
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71351000 Geologisk, geofysisk och övrig vetenskaplig prospektering
II.1.4.
Kort beskrivning
Geologorganisation utbyggnad av tunnelbana.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71311300 Konsulttjänster för infrastruktur, 71351913 Geologisk undersökning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen