383970-2016 - ResultatSverige-Vännäs: Utryckningsfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Köp av hävare.
Referensnummer: UH-2016-26
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34114100 Utryckningsfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Vännäs kommun upphandlar köp av en hävare till Räddningstjänsten. Hävaren ska vara fabriksny och levereras till Vännäs kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
En hävare till räddningstjänsten i Vännäs kommun.