See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Städtjänster
Beskrivning: Upphandlingen avser städuppdrag inom Skellefetå Kommun. Upphandlingen omfattar städtjänster inom sex (6) olika områden: Område 1 - Fönsterputsning Område 2 - Löpande och återkommande städtjänster Område 3 - Tillfälliga städtjänster Område 4 - Golvvård Område 5 - Miljöstädning Område 6 - Flyttstädning Anbud kan lämnas för alla delområden eller enstaka. Utvärdering kommer att göras baserat på mest fördelaktigt anbudet för respektive delområde. OMRÅDE 1 - 2 Samtliga anbudsgivare som kvalificerar sig kommer att antas. OMRÅDE 3 - 6 Kunden kommer att utse en (1) vinnare per område 3-6, vilket innebär att Kunden kan komma att anta fyra (4) olika leverantörer. .
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90910000 Städning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Fönsterputsning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124535:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90900000 Städning och renhållning, 90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Tillfälliga städtjänster
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124535:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Golvvård
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124535:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Miljöstädning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124535:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Flyttstädning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124535:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Löpande och återkommande städtjänster
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124535:Lot:2