2. Förfarande
Förfarande
Titel: DIS- Externa boendeplatser enligt LSS
Beskrivning: Dynamiskt inköpssystem för externa boendeplatser enligt 9§9 eller 9§8 LSS
Föregående meddelande: 2499-2021
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:59470:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 85311200 Social omsorg för handikappade, 85312120 Dagvård för handikappade barn och ungdomar