See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Däckservice Mora kommun och Orsa kommun
Beskrivning: Upphandling: Däckservice - Mora kommun och Orsa kommun Vi upphandlar ramavtal avseende däckservice och köp av nya däck för Mora kommun och Orsa kommun. Omfattning i korthet Upphandlingen omfattar bl a följande: Köp av nya däck (sommar- och vinterdäck) Servicearbete (däckbyte, balansering, däckskifte) Säsongsförvaring (inklusive tvätt, kontroll och besiktning) Mer information om krav och villkor finns att läsa i upphandlingsdokumenten. Varmt välkomna att lämna anbud!
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50116500 Reparation av däck, inklusive montering och balansering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Mora kommun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128813:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 63121100 Lagring, 34351000 Däck till lätta fordon, 34351100 Bildäck
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Beställare har rätt att att avropa två (2) st förlängningsoptioner á ett (1) år per st.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Orsa kommun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128813:Lot:2