384121-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Infrastruktur Malmbacken etapp 2, Gäddeholm
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelInfrastruktur Malmbacken etapp 2, Gäddeholm
BeskrivningUpphandling avseende Infrastruktur Malmbacken etapp 2, Gäddeholm Uppdraget innefattar: · gator bestående av ca 800 m huvudgata, ca 1100 m lokalgator och ca 750 m kvartersgator · cykelbanor · grov höjdsättning av kvartersmark och dess anslutningar mot gatan · gatubelysning · dagvattenhantering enligt dagvattenutredning, avvattning av gator
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelInfrastruktur Malmbacken, Gäddeholm, etapp 4
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92469:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45230000 Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten