384172-2017 - ResultatSverige-Södertälje: Däck till lätta och tunga fordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2016-1090 Däck och däcktjänster.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Södertälje.
Nuts-kod SE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Däck och däcktjänster för Telgekoncernen, Södertälje kommun samt Salems kommun.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
34350000 Däck till lätta och tunga fordon, 34351100 Bildäck, 50116500 Reparation av däck, inklusive montering och balansering
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.